KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13363038
nr 1336 3038
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Oljemålning, Porträtt av Direktör Stig Pegefelt. Signerad, daterad 1966. Olja på duk, 60x50 cm
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
10.000 kr
Såld:
7.000 kr
måndag 29 juni 2020
kl 18:57:17
29/6 18:52:17
29/6 18:52:57
- Klassiska
29 jun
Klassiska
Läs mer om Klassiska